tanie loty, lotnisko
Podróże

Jak kupować bilety lotnicze, żeby załapać się na promocje?

Podróżowanie samolotami to obecnie turystyczna codzienność wielu Europejczyków. Tanie loty możesz znaleźć niemal codziennie, jednak na naprawdę duże promocje trzeba polować. Jak? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak znaleźć promocje lotnicze?

Tanie loty można znaleźć do wielu miejsc i na wielu różnych stronach. Internet kusi trasami za kilkadziesiąt złotych, aby jednak naprawdę znaleźć tego rodzaju podróż, trzeba się nieraz trochę naszukać. Co prawda, najbardziej oblegane trasy są jednocześnie najtańsze – loty do Londynu czy Mediolanu bez najmniejszego problemu znajdziemy już poniżej stu złotych. Jednak aby wybrać się dalej, na inny kontynent lub do kraju nieco oddalonego od naszego miejsca zamieszkania, musimy już udać się na polowanie.

Jak się za to zabrać? Przede wszystkim na szukanie okazji nastaw się dużo wcześniej. Bilety, które kupisz zimą mogą oferować naprawdę ciekawą destynację w bardzo niskiej cenie. Jeśli jednak czekasz z polowaniem na promocje na szczyt sezonu, możesz się srogo rozczarować.

Na stronie niemal każdej linii lotniczej znajduje się zakładka z aktualnymi promocjami, gdzie przedstawiane są tanie loty w konkretne miejsca. Warto właśnie tam rozpocząć poszukiwania – wymaga to jednak elastyczności w planowaniu podróży. Warto przy wyborze lotu dać także szanse mniejszym lotniskom – oferują one często tańsze loty.

Jak uważnie kupować bilety?

Cena początkowa to nie wszystko – podczas samego procesu zakupu również trzeba być uważnym. Jeśli lot jest tani, linie bardzo często próbują skłonić użytkownika do wykupienia dodatkowych funkcji – często różnymi sposobami. Jeśli więc chcesz kupić bilet w naprawdę niskiej, cenie musisz odeprzeć ataki marketingowe i nie zaznaczać takich dodatkowych opcji jak wybór miejsca, czy też ubezpieczenie na czas podróży. Zdarza się jednak, że wykupienie pewnych dodatkowych usług jest opłacalne – można w zamian zostać na przykład członkiem klubu i w efekcie mieć duże zniżki na przyszłe loty.

Gdzie warto polecieć, aby nie przepłacać?

Destynacje, które są ogólnodostępne w ofercie promocyjnej to najczęściej europejskie stolice. Bardzo tanie loty możemy znaleźć na przykład do Oslo. Norwegia jednak jest drogim krajem, więc podróż tam, pomimo niskiej ceny biletu, nie będzie opłacalna. Jeśli myślimy o taniej egzotycznej podróży, warto wybrać któryś z krajów azjatyckich. Poza sezonem możemy znaleźć niedrogie loty na przykład do Tajlandii. Życie w tym kraju jest tanie, i cała podróż nie powinna wynieść nas bardzo dużo.

Jeśli chodzi o Europę, tanio polecimy do Londynu, Paryża czy włoskich miast takich jak Turyn, Rzym czy, Mediolan. Barcelona czy Madryt są już nieco droższe, ale niewiele.

Warto śledzić promocje cały rok i kupić bilet, kiedy tylko znajdziemy okazję – pula lotów w niskiej cenie może być ograniczona.

3 komentarze

  • Lotto

    Mi się nigdy nie udało kupić tych słynnych biletów za 1 zł. Może nie mam szczęścia, a może po prostu to nie jest takie łatwe. No chyba, że się może wylecieć już nazajutrz. Wówczas może i faktycznie da się polecieć za bezcen.

  • Darkness

    Ostatnio miałem problem z kupnem biletów do Rzymu, bo niby w ofercie były bilety w atrakcyjnej cenie, ale po zakupie cena była zdecydowanie wyższa… Musiałem niestety kupić te droższe, bo miałem wtedy urlop.

  • LetsFlyyy

    Ja może za 1 zł też nigdy biletu nie kupiłam, ale uważam, że np. 80 zł za podróż tam i z powrotem na Sardynię to świetna cena.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *