Mała damska torebka
Moda

Kopertówki, listonoszki, kuferki… Rodzaje torebek damskich

Torebka to nieodłączny element każdej kobiecej szafy. Musi być odpowiednio dopasowana do danego stylu, wygodna, poręczna i oczywiście modna. Dostępnych jest tak wiele rodzajów torebek na każdą okazję, że niejedna kobieta może stracić głowę. Dlatego w poniższym artykule prezentujemy najpopularniejsze rodzaje damskich torebek.

Kopertówka

Jest to mała torebka, najczęściej w kształcie prostokąta. Jej cechą charakterystyczną jest brak paska i jakiegokolwiek uchwytu. Trzymana w dłoni dodaje szyku i elegancji każdej wieczorowej kreacji. Ponadto podkreśla pewność siebie noszonej przez nią kobiety. Konieczne jest jednak aby w takim wypadku dłonie i paznokcie były zadbane, ponieważ skupiać będą na sobie wzrok otoczenia. Z racji tego, że kopertówki są małe, nie zmieścimy do niej zbyt wiele przedmiotów. Znajdować się w niej powinny podstawowe rzeczy jak klucze do domu, do samochodu, telefon, szminka czy miniaturowe perfumy.

Listonoszka

Nazwa nie ma nic wspólnego z zawodem listonosza i bynajmniej, wcale nie wygląda jak ta ciężka i mało atrakcyjna torba. Jedyna cecha, która może ją łączyć z pracownikiem poczty to jedna przegroda i długi pasek przewieszany przez ramię. Jest zatem torebką bardzo wygodną, poręczną i pasującą do każdego stylu ubioru. Jej uniwersalność pozwala nosić ją zarówno do formalnego stroju, jak i miejskiego outfitu.

Kuferek

Kiedyś nazywany doktorką, ponieważ swoim kształtem i wyglądem przypomina torbę lekarską. Posiada płaskie dno i zaokrąglone boki. Dzięki sztywnemu materiałowi pozwala na bezpieczne przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów. Ze względu na swój specyficzny kształt, eksponuje w niebanalny sposób zapięcie, dlatego daje to dużą możliwość w wyborze kuferka zapinanego na suwak, klamrę, lub stylowe i charakterystyczne dla toreb lekarskich bigle.

Torebka worek

Jest to torba jednokomorowa o luźnej formie, zamykana paskiem lub związywana sznurkiem. Może być noszona na pojedynczym uchu lub krótkim pasku. Torba jest pojemna, dlatego często decydują się na nią młode mamy, które wychodząc na spacer z dzieckiem, muszą mieć pod ręką wiele niezbędników i chcą przy tym wyglądać stylowo i modnie.

Shopper bag

Niezwykle elegancka torebka w kształcie prostokąta lub trapezu, ze sztywnym dnem i podwójnych, krótkich uszach co sprawia, że wygląda jak koszyk na zakupy. Stąd też wzięła się jej nazwa. Torba jest duża, zatem bez problemu pomieści każde zakupy oraz wiele innych drobiazgów.

Plecak

Oczywiście nie chodzi tu o tornister czy plecak sportowy. Mamy na myśli nieduży, subtelny i modny plecak. W zasadzie nie musi być to nawet plecak, lecz torba, której konstrukcja pozwala na noszenie jej na plecach. Każda niewielka torebka wyposażona w dwa dodatkowe, długie paski może być bez problemu noszona na plecach, co daje absolutną wygodę. Modele dwa w jednym, o klasycznym eleganckim kroju zadadzą kobiecie szyku, a ich uniwersalność pozwala na dopasowanie do niemalże każdego stylu ubierania.

Jeden Komentarz

  • Basia

    Ja uwielbiam listonoszki i shopperki, są jak dla mnie najwygodniejsze i najbardziej uniwersalne, jak się ma te 2 torebki w szafie to wszystkie inne są już zbędne 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *