Toast na wieczorze kawalerskim
Imprezy, uroczystości

Jak zorganizować wieczór kawalerski? O jakie atrakcje zadbać?

Dla wielu mężczyzn, którzy wchodzą w ten ważny życiowy etap, wieczór kawalerski ma ogromne znaczenie. Kieruje nimi myśl, że to ostatnia możliwość na szaleństwa w gronie najwierniejszych przyjaciół. Każdy mężczyzna zasługuje na specjalne uczczenie tego ostatniego dnia wolności, bawiąc się w najlepsze ze swoimi kumplami. Jak zatem zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski? O tym powiemy w poniższym artykule.

Kto odpowiada za organizację wieczoru kawalerskiego?

Przeważnie obowiązek ten spada na świadka Pana Młodego, ale zdarza się, że i sam przyszły małżonek zajmuje się organizacją swojego wieczoru kawalerskiego. Oczywiście nie ma tutaj żadnych sztywnych reguł. Do organizacji tego wieczoru, mogą przyłączyć się również inni koledzy i każdy może coś od siebie zaproponować czy załatwić. Ważne, oprócz zapewnienia określonych rozrywek, aby czuwać nad przebiegiem i zakończeniem tej imprezy.

Jakie koszty wieczoru kawalerskiego?

W teorii to Pan Młody odpowiada za pokrycie kosztów wieczoru kawalerskiego, jednak w praktyce, wszyscy ci, którzy będą w nim uczestniczyć, partycypują w kosztach lub nawet fundują Panu Młodemu cały wieczór kawalerski. Nie istnieją żadne narzucone normy, ile powinien kosztować wieczór kawalerski. Wszystko zależy od skali organizowanej imprezy, atrakcji oraz ilości zaproszonych gości. Koszty należy między sobą ustalić i odpowiednio podzielić tak, aby nikogo specjalnie nie szarpnęło po kieszeni.

Kiedy zorganizować wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski najbezpieczniej zorganizować na tydzień lub dwa przed uroczystością zaślubin. Przygotowania do niego należy rozpocząć jeszcze wcześniej, najlepiej trzy tygodnie wcześniej. Daje to możliwość ewentualnych zmian, gdyby zaszła taka konieczność. Jeśli wieczór planowany jest w lokalu, dyskotece i tym podobnym miejscom, należy wcześniej zorientować się, czy są wolne terminy i zarezerwować sobie miejsce. Często konieczne jest wpłacenie zaliczki zatem to kolejny punkt, na który potrzeba czasu, aby się dogadać.

Jakie atrakcje na wieczór kawalerski?

Co prawda, tego typu imprezy najczęściej organizowane są w klubach lub w domu Pana Młodego, ale można być nieco bardziej oryginalnym i zapewnić atrakcje, które są związane z pasjami, zainteresowaniami Pana Młodego. W końcu to jego wieczór i to on ma się na nim najlepiej bawić. Zamiast standardowej i oklepanej imprezy w dyskotece czy siedzenia w barze można zapewnić rozrywkę w postaci:

  • paintball,
  • skok ze spadochronem,
  • gokarty,
  • gry i zabawy miejskie,
  • wypad w góry lub pod namioty,
  • wykupienie karnetów na ciekawe atrakcje jak nauka driftingu,

Oczywiście na wieczorze kawalerskim nie może zabraknąć dobrego jedzenia i alkoholu. Ponieważ panowie kalorii nie liczą, nie trzeba się stresować i wybierać bezglutenowych czy niskokalorycznych potraw. Można więc śmiało zajadać się pizzą, burgerami, tortillą, kebabem, kurczakiem z rożna czy pieczonymi kiełbaskami. Ważne, aby dominowało uczucie beztroski i żadnych trawiących myśli pt. „nie wejdę w garnitur”.

Jeden Komentarz

  • Mikołaj

    Wreszcie gdzieś nie piszą o wieśniackim striptizie tylko podają ciekawe formy spędzenia czasu w męskim gronie – brawo. Nie wiem kogo rajcują pólnagie obce kobiety i kluby, które teraz mamy na co dzień…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *