sala weselna
Imprezy, uroczystości

W jakim stylu zorganizować wesele?

Organizacja wesela przeraża ogromem zadań do wykonania. Para Młoda musi zająć się wszystkimi formalnościami, ale nie tylko. Trzeba też wiedzieć, jak wesele ma wyglądać i w tym momencie, przyszli małżonkowie mogą się poczuć przytłoczeni, bo stylów weselnych jest tak dużo! Dziś wam je przedstawimy i podpowiemy, w którym stylu można zorganizować wesele.

Czym jest styl wesela?

Styl wesela to najzwyczajniej w świecie motyw przewodni. Może on narzucać określony wygląd na dekoracje ślubne jak i weselne. Nawet zaproszenia często są już przygotowane w odpowiednim stylu. Para Młoda od samego początku aż do końca chce, by wszystko było idealne. Styl wesela jest jedną z pierwszych rzeczy, o których Para Młoda powinna zadecydować. Na późniejszych etapach planowania ułatwi to decyzje związane z doborem sukni, fryzury, tortu czy dekoracji. Motyw przewodni pozwoli na zachowanie spójności podczas organizacji wesela.

Jakie są style weselne?

Stylów weselnych jest naprawdę dużo, można by wymieniać bez końca. Najpopularniejsze style weselne to:

  • klasyczny,
  • nowoczesny,
  • tradycyjny,
  • minimalistyczny,
  • rustykalny, boho,
  • leśny,
  • morski,
  • folkowy,
  • industrialny.

Jest ich o wiele więcej, jednak to są te, które od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Na naszej stronie można też przeczytać artykuł o tym, jak zorganizować wesele krok po kroku. Będzie on pomocny dla osób, które nie wiedzą, od czego zacząć.

W jakim stylu zorganizować wesele?

Para Młoda, może początkowo czuć się przytłoczona ilością wiedzy, która jest im potrzebna przy organizacji wesela. Ważne jest, by kierować się sercem. Najlepszym wyborem będzie ten, który będzie dla przyszłych małżonków najbardziej odpowiedni. Styl wesela nie powinien być dobierany pod trendy modowe, a pod zainteresowania osób, które biorą ślub.

Styl klasyczny

To trend, dla osób, które cenią sobie prostotę. Charakteryzuje się delikatnością i zmysłowością. Ten styl jest współczesną odpowiedzią na nurt tradycyjny. Ważna jest wysoka estetyka, ale nie wolno przesadzić. Na sali weselnej dużą rolę odgrywają duże kompozycje ze świeżych kwiatów, a stoły zawsze przystrojone są białymi obrusami. Przy dobieraniu dodatków warto pamiętać, by były minimalistyczne, ale pełne klasy. Less is more, w tym przypadku.

Styl boho, rustykalny

To dwa różne style, ale nic nie szkodzi, by je ze sobą połączyć. Pierwszy charakteryzuje się lekkością i naturalnością, często organizowany jest w plenerze, na łonie natury. Jest dużo kwiatów i zieleni, bo odgrywa ona ważną rolę. Styl rustykalny zaś stawia na prostotę i wiejską sielankowość, więc bez problemu można połączyć oba nurty ze sobą. Organizacja takiego wesela może być łatwiejsza, ponieważ część dodatków będzie podobna przy obu stylach, jak np. plecione makramy, lampiony czy świece.

Styl folkowy

Coraz częściej organizowane są wesela w stylu góralskim. To bardzo barwny nurt, gdzie oko cieszą różne kwieciste ornamenty na strojach. Bo Para Młoda często jest ubrana w tradycyjny strój góralski. Dla tych miłujących tradycję wesele powinno odbyć się w wiejskiej chacie. Ozdoby z pewnością będą się wyróżniać na tle poprzednich, bo tu góruje słoma, wianki, wstążki i czerwone korale.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *