sylwester z dziecmi
Imprezy, uroczystości

Jak zorganizować sylwestra dla dzieci?

Sylwester może być dla dzieci bardzo wyczerpujący, maluchy pragną świętować razem z nami, ale często po prostu zasypiają. Możemy im pomóc przetrwać sylwestra, jeśli odpowiednio ich do tego przygotujemy. Warto więc zorganizować takie przyjęcie sylwestrowe dla dzieci, by czekanie na Nowy Rok sprawiło im tyle frajdy, co dorosłym. W poniższym artykule proponujemy, jak można zorganizować sylwestra dla dzieci.

Sylwester dla dzieci w sali zabaw

Mamy kilka propozycji, zaczniemy może od najdroższej opcji, ale też najpewniejszej, że dziecko nie zaśnie przed północą. Często urodziny dziecka organizujemy w sali zabaw, gdzie są trampoliny, baseny z kuleczkami i wiele innych atrakcji. Możemy też wynająć taką przestrzeń na noc sylwestrową. Możemy porozmawiać z zaprzyjaźnionymi mamami i wspólnymi siłami zorganizować sylwestra dla dzieci. Ważne jest, by gości było dużo, wtedy zabawa z pewnością będzie lepsza! To też dobry sposób na połączenie sylwestra dla dorosłych z dziećmi. Rodzice mogą świętować w osobnym pomieszczeniu, a przy tym doglądać dzieci, by mieć pewność, że nie dzieje im się krzywda. Jedyną wadą dla nas jest niestety cena, nie wszystkich będzie stać na takie rozwiązanie. Nie każdy też chce wydawać tyle pieniędzy na jedną noc.

Sylwester z dziećmi w domu

Podobną zabawę weselną można zorganizować w domowym zaciszu, będzie to jednak wymagało od nas organizacji i dużo czasu. Możemy zorganizować bal przebierańców, zaprosić kolegów naszej pociechy, by pobawiły się wspólnie. Jeśli jednak wolimy bardziej kameralne grono, nic nie stoi na przeszkodzie, by świętować z całą rodziną. Możemy znaleźć dla siebie i dla dziecka kostiumy ulubionych postaci z bajek i tak spędzić sylwestra.

Jak zorganizować imprezę sylwestrową dla dzieci?

Mamy już pomysł na to jak spędzić sylwestra, pozostaje tylko pytanie, co będziemy robić? Dobrą opcją będzie po prostu zapytanie dziecka, co chciałoby robić. Możliwe, że ma ono wizję sylwestrowej nocy. Jeśli nie ma, możemy przygotować listę aktywności, które może wybrać. Co może znaleźć się w domowych atrakcjach? Proponujemy:

  • wspólne oglądanie filmu lub bajki, może to być ulubiona bajka dziecka, albo nowa bajka, której jeszcze nie widzieliście,
  • gry planszowe, jeśli dziecko jest dość duże, dużo frajdy mogą sprawić gry planszowe. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych gier,
  • TikTok, jeśli maluch już regularnie ogląda TikToka, możemy zaproponować wspólne tańczenie do trendy piosenek,
  • forteca z poduszek, można zbudować z dzieckiem wspólnie fortecę i w niej spędzić większość wieczora.

Witanie nowego roku z dzieckiem

Nie może zabraknąć szampana dla dziecka. Malec będzie ucieszony, jeśli także będzie mógł wypić z nami szampana. Niech nasz maluch wzniesie z nami toast i powita Nowy Rok. Dodatkowo możemy odpalić zimne ognie, zalecamy z nich korzystać z zamiast fajerwerków, które są głośne i niebezpieczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *