Buty pana młodego i panny młodej
Moda

Jak dobrać buty do garnituru ślubnego?

Nie jest tajemnicą, że do garnituru, zwłaszcza ślubnego, potrzebne jest odpowiednie obuwie. Wbrew pozorom jego wybór, to nie jest takie proste zadanie. Jest kilka ważnych czynników, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jak należy wybierać obuwie do ślubu? Przeczytaj poniższy artykuł.

Buty do ślubu – jakość

W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jakość obuwia. To nie tylko gwarancja dobrego wyboru, ale przede wszystkim pewność, że posłużą przez długi czas jeszcze po ślubie. Poza tym wygodne i komfortowe obuwie na własnym weselu to wręcz konieczność. Dlatego należy zwrócić uwagę na gatunek, rodzaj materiału i dokładność profilowania poszczególnych elementów obuwia. Materiał, z którego powinno być wykonane to naturalna skóra. Najlepszym wyborem dla Pana Młodego będzie idealnie gładka skóra, najlepiej lakierowana.

Buty dla Pana Młodego – kolor

Aby odpowiednio dobrać kolor butów do garnituru ślubnego, należy dokładnie przeanalizować każdy element kreacji. Jeśli decydujemy się na klasyczny, czarny garnitur wówczas powinno się z nim zestawić czarne obuwie. Będą pasowa również i do granatowego, jak i ciemnobrązowego modelu. Ważna jest również sama oprawa uroczystości. Klasyczne, czarne buty są postrzegane jako bardzo formalne niż przykładowo brązowe. Kolor czarny prezentuje się niezwykle szykownie i wytwornie, natomiast brązowe obuwie nada kreacji lekkości, dlatego idealnie sprawdzi się przy mniej formalnych kreacjach i przy weselach o nieco luźniejszej koncepcji. Jeżeli wesele odbywa się w eleganckiej i wytwornej sali balowej, wówczas należy postawić na czarne obuwie.

Eleganckie buty do ślubu

Buty do garnituru ślubnego – styl

Pan Młody musi się zastanowić czy chce wyglądać jak prawdziwy gentleman, czy może woli być nieco na luzie. W tym pierwszym przypadku jedynym słusznym wyborem jest klasyka eleganckiego obuwia. Tutaj należy kierować się zasadą, że im prościej, tym lepiej. Dlatego najlepszym wyborem będą oxfordy należące do najbardziej eleganckiej klasy obuwia. Prezentują się niezwykle zgrabnie i dostojnie. Pasują do każdego rodzaju garnituru. Ich znakiem rozpoznawczym jest klasyczna czysta linia oraz zamknięta przyszwa.

Inną propozycją są monki. Istnieją modele zapinane na jedną lub na dwie klamry, biegnące poziomo wzdłuż szerokości buta. To świetna opcja dla tych panów, którzy nie chcą stawiać na typowy, klasyczny ubiór, lecz wolą postawić na indywidualizm. Zapewniają one bowiem nieco ekstrawagancji. Przy takim wyborze należy zadbać o to, aby nogawki w garniturze były nieco węższe, co uchroni je przed zahaczaniem o klamry.

Kolejnym przykładem mogą być derby. Dają one wszechstronne możliwości w kwestii dobrania stosownego typu garnituru. Przypominają nieco oxfordy, lecz różnią się od nich otwartą przyszwą i nie wyglądają już tak zgrabnie. Będą dobrym rozwiązaniem dla mniej oficjalnych wesel i w tym wypadku, najlepiej wybrać model bez przeszyć i bez ozdób.

Buty do garnituru są tą przysłowiową wisienką na torcie, dlatego tak ważny jest ich odpowiedni wybór i przyłożenie się do tego zakupu. Pan Młody, podobnie jak Panna Młoda, musi prezentować się perfekcyjnie i zwracać uwagę na najmniejszy szczegół swojej kreacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *