Komputer, ranking kont
Finanse

Jak działa ranking kont osobistych? Czego dowiesz się z rankingu kont?

Wiele osób szuka dzisiaj najlepszego możliwego konta osobistego. Jest kilka sposobów na to, aby wybrać odpowiedni rachunek bankowy – można to zrobić zarówno online, nie wychodząc z domu, jak i w placówce instytucji finansowej. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na znalezienie dobrego ROR-u jest ranking kont osobistych. Jak działa i czego dowiesz się z takiego zestawienia?

Co to są rankingi kont osobistych?

W sieci możemy znaleźć wiele różnego rodzaju porównywarek i rankingów kont osobistych i promocji bankowych. Rankingi to inaczej internetowe zestawienia, które prezentują różne produkty bankowe, na przykład konta osobiste. W rankingach produkty są zazwyczaj ustawiane od najbardziej atrakcyjnego do najmniej opłacalnego. Wyróżnione są tutaj pola, w których zależnie od celu danego zestawienia znajdują się poszczególne składniki konta – na przykład ile kosztuje utrzymanie konta, jakie są warunki finansowe utrzymania karty, czy ile kosztuje wypłata z bankomatów. W każdym rankingu występuje także przycisk, z którego możesz skorzystać, jeśli zdecydujesz się wybrać poszczególny produkt. Zazwyczaj jest to pole „złóż wniosek”, które przekieruje Cię bezpośrednio do oferty banku.
Warto śledzić różne zestawienia i wybrać najlepsze propozycje. Rzetelny ranking kont osobistych prezentuje serwis zgarnijpremie.pl, z którego możesz dowiedzieć się również, które banki oferują premię pieniężną za założenie konta. Warto zaznaczyć, że wiele porównywarek współpracuje z bankami i proponuje różnego rodzaju bonusy dla klienta, który wybierze konto bankowe właśnie przez daną stronę.

Jak powstaje ranking kont osobistych?

Rankingi kont osobistych to wyselekcjonowane przez fachowców oferty banków, które przedstawiane są klientom i aktualizowane na bieżąco. Specjaliści, ustawiający rankingi działają nieco jak pośrednicy finansowi – zbierają dane z różnych banków i zestawiają je pod kątem atrakcyjności. Każde zestawienie kładzie nacisk na coś innego, natomiast większość rankingów kont osobistych bierze pod uwagę przede wszystkim fakt, czy konto jest bezpłatne, a także czy darmowe jest wyciąganie pieniędzy z bankomatów oraz korzystanie z karty. Jeśli nie, konta ustawiane są w rankingu od produktu najtańszego. Część rankingów wskazuje także premie pieniężne i bonusy, które może dostać klient, korzystając z oferty banku. W tym przypadku, na pierwszych miejscach występują produkty skoordynowane pod kątem atrakcyjności warunków i premii.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ranking kont osobistych?

Jeśli szukasz dobrego rankingu kont bankowych, warto przede wszystkim zadać sobie pytanie, na co chcesz zwrócić uwagę, jeśli właśnie szukasz konta bankowego. Może ważna dla Ciebie będzie przede wszystkim wygoda w użytkowaniu oraz dodatkowe produkty – a może właśnie premie finansowe i bonusy, które możesz zyskać. Jeśli masz specjalne preferencje, warto skorzystać z porównywarki, która daje ci możliwość wyboru produktu pod kątem swoich wymagań. Natomiast rankingi są ustalane z góry i biorą pod uwagę konkretne, wskazane przez twórców zestawienia klasyfikacje.

Wybierając ranking, warto poszukać informacji o tym, na jakiej zasadzie powstało zestawienie. Wiele stron podaje informacje o tym, jak działa ranking, oraz jakimi zasadami kierowali się specjaliści, tworząc zestawienie.

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Jeśli chcesz wybrać konto bankowe dla siebie, zasada jest podobna jak przy wyborze rankingu — w pierwszej kolejności powinieneś zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę potrzebujesz od rachunku bankowego. Jeśli jest to Twoje pierwsze konto bankowe, na pewno warto postawić na prostotę użytkowania i jak najmniejszą liczbę opłat. Jeśli natomiast prowadzisz firmę, mogą Ci się przydać pewne dodatkowe akcesoria, takie choćby jak kantor walutowy czy ubezpieczenie konta.

Dodatkową kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest na pewno kwestia premii za otwarcie rachunku, które bywają całkiem atrakcyjne. W tym celu warto śledzić poszczególne rankingi i wybrać najbardziej opłacalną opcję.

2 komentarze

  • Flora

    Ooo, nie wiedziałam, że takie rankingi istnieją! Chętnie skorzystam podczas wybierania rachunku jak skończę 18. Powiem też o tym moim kumpelom 🙈

  • Banialuka

    Ja się kieruję nie rankingami, a promocjami. Dzisiaj banki dają naprawdę wiele, by pozyskać klienta. Można mieć kasę, bony, zniżki na zakupy, nagrody rzeczowe. Właśnie dlatego śledzę strony, które gromadzą najlepsze oferty banków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *