Latające kolorowe balony imprezowe
Imprezy, uroczystości

Jak zorganizować baby shower?

Baby shower to uroczystość, podczas której świętuje się przyjście na świat dziecka. W ten sposób najbliższe osoby z grona znajomych i rodziny ciężarnej kobiety mogą pokazać jej, że ma w nich wsparcie i nie musi obawiać się macierzyństwa. Podczas przygotowywania zabawy trzeba pamiętać nie tylko o tym, by goście dobrze się bawili, ale również, aby najważniejsza osoba w towarzystwie czuła się komfortowo.

Kiedy najlepiej zorganizować baby shower?

Wiele osób zapomina o tej kwestii lub patrzy na nią bardziej przez pryzmat zwyczajnych imprez, takich jak urodziny lub grill ze znajomymi. Przy tego typu zabawach myśli się przede wszystkim o tym, czy pogoda będzie dobra lub, czy każdemu pasuje data uroczystości. Podczas baby shower najważniejszą zasadą jest dopasowanie się do upodobań przyszłej mamy.

Należy zwrócić uwagę, w którym miesiącu ciąży ma się odbyć bociankowe, ponieważ ma to ogromny wpływ na samopoczucie matki. W momencie, gdy najważniejsza osoba na spotkaniu będzie miała mdłości, nikt nie będzie się dobrze bawić. U większości kobiet takie objawy trwają do 14 tygodnia ciąży, ale czasem mogą pojawiać się dłużej. Właśnie dlatego trzeba dowiedzieć się, czy w planowanym terminie ciężarna kobieta będzie w stanie cieszyć się z atrakcji, które zorganizujesz.

Baby shower zazwyczaj odbywa się w ostatnich tygodniach ciąży. Tak, żeby przyszła mama miała jeszcze wystarczająco dużo czasu dla siebie i nie była tak zajęta maleństwem. Jednak w niektórych przypadkach odchodzi się od reguły z powodu częstych skurczów matki.

Jak zorganizować baby shower?

Baby shower, czyli tak zwane bociankowe, to popularna forma uczczenia nadchodzących narodzin dziecka. Jednak organizacja całej uroczystości nie jest łatwa, branie pod uwagę zdania ciężarnej przyjaciółki, jak i wszystkich gości nie jest łatwe, może to nawet przysporzyć dużo problemów. Jak zorganizować baby shower, żeby każdy był zadowolony, a matka czuła się komfortowo? Poniższa lista pomoże ci zaplanować i urządzić zabawę, tak by zadowolić wszystkich uczestników.

Przekąski na baby shower

Na baby shower jednym z ważniejszych elementów są przekąski. To nie tylko część pożywienia, ale również dekoracji. Zazwyczaj są kolorowe, zwykle w cukierkowych barwach. Trzeba pamiętać, aby nie były to zbyt egzotyczne smaki oraz aby potrawy były lekkie. Ciężkie i tłuste jedzenie może sprawić, że kobieta ciężarna źle się poczuje, a przez to cała zabawa może szybko się zakończyć.

Tort na baby shower

Tort na baby shower zasługuje na osobne wyróżnienie, to główny punkt programy na wielu uroczystościach. Warto zwrócić uwagę na jego jakość, nie tylko pod względem smaku, ale także wyglądu. Tort na bociankowe, tak jak pozostałe jedzenie, powinien być lekki dla żołądka i dopasowany do aktualnych preferencji przyszłej mamy. W wielu miejscach można kupić na zamówienie torty zrobione specjalnie na bociankowe. Są różne wersje kolorystyczne oraz możliwość dodania ozdób odpowiednich dla tej uroczystości.

Prezenty na baby shower

Rzeczą, którą poważnie trzeba przemyśleć, jest kwestia prezentów na bociankowe. Najczęściej są to ubranka dla dzieci lub akcesoria przydatne przyszłej mamie. Lepiej nie wybierać czegoś bez żadnej wiedzy na temat dzieci i potrzeb dzisiejszych matek. Nawet osoby, które mają dzieci, lecz rodziły 10 lat temu, mogą nie wiedzieć, co aktualnie jest w modzie lub jakie przydatne akcesoria pojawiły się w sklepach. Najlepszym doradcą przy wyborze prezentu na baby shower będą świeżo upieczone matki, one wiedzą, co jest warte zakupu.

Dekoracje na baby shower

Ostatnią, lecz również bardzo ważną rzeczą, są dekoracje na baby shower. Przy ich wyborze warto trzymać się jasnych barw. Takie imprezy łączone są przeważnie z wesołą kolorystyką i typowo cukierkowymi odcieniami. Można zdecydować się na serpentyny lub kolorowe balony. Jeśli miejscem, gdzie będzie się odbywać bociankowe, jest ogród, można pokusić się na dekoracje w stylu boho.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *