Dziewczyna zdmuchuje świeczki z tortu urodzinowego
Imprezy, uroczystości

Jak zorganizować 18 w domu? Domówka na 18 urodziny

Osiemnaste urodziny to ważne wydarzenie dla wielu młodych osób. Symbolizują wkroczenie w dorosłość, ponieważ w tym momencie życia prawnie stajemy się już samodzielni i odpowiedzialni za własne czyny. W tradycji przyjęło się, że ten dzień należy odpowiednio uczcić. W tym artykule dowiesz się, jak zorganizować 18 urodziny w domu tak, aby solenizant wraz z gośćmi byli zadowoleni.

Menu na 18 urodziny w domu

18 urodziny w domu często są organizowane dla sporych grup, dla których trudno przygotować wystarczająco miejsca. Właśnie dlatego lepiej nie marnować go na rozstawienie wielkiego stołu. Zamiast tego wygodną opcją będzie zorganizowanie tzw. szwedzkiego stołu. Dzięki temu każda głodna osoba może wziąć sobie to, na co ma ochotę, a gospodarz uniknie w ten sposób zamieszania przy serwowaniu posiłków.

Na tego rodzaju domówkach dobrze jest postawić na dużą liczbę przystawek, np. kanapek, babeczek lub koreczków. Młodzież zazwyczaj bardziej skupia się na zabawie, a jedzenie to jedynie mały dodatek. Nikt się nie obrazi, jeśli zabraknie głównego dania z talerzem mięs i zestawem surówek.

Praktycznym wyborem jest także zamówienie pizzy do domu. Jednak jeżeli grupa gości będzie naprawdę duża, lepiej skontaktować się z lokalną pizzerią przed dniem 18 urodzin i powiadomić wcześniej o tak dużym zamówieniu.

Jeśli pogoda na to pozwala, wygodnym wyjściem będzie również zrobienie dla młodzieży grilla w domowym ogródku. Dzięki temu uniknie się porządkowania na szybko mieszkania tak, aby można było dalej się bawić.

Atrakcje na domówkę w 18 urodziny

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić na tego typu imprezach domowych, są znudzeni goście. Dlatego warto zadbać o to, aby każdy miał co robić i by od początku panowała luźna atmosfera. Można to zagwarantować gościom, organizując im konkursy oraz innego rodzaju atrakcje. Oto lista pomysłów na osiemnastkowe zabawy urodzinowe d domu:

Wyzwania na 18 urodziny

Gra w wyzwania to bardzo popularna forma zabawy na domówkach. Można w nie grać na różne sposoby. Od wymyślana ciekawych wyzwań samemu solenizantowi, po wymienianie się zadaniami wypisanymi na kartach między wszystkimi uczestnikami. Im bardziej pomysłowe wyzwanie się wymyśli, tym ciekawsza będzie gra, dlatego dobrze jest zająć się planowaniem wyzwań trochę wcześniej, a nie wymyślać je na ostatnią chwilę.

18 urodzinowych balonów

Podobną formą zabawy jest gra w 18 balonów. Jak nazwa wskazuje, najważniejszym jej elementem są balony, do których wrzuca się karteczki z zadaniami. Już samo przekłuwanie balona rozbawi gości. Przy wymyślaniu zadań trzeba pamiętać, żeby zadania nie były zbyt skomplikowane, ponieważ zbyt długi czas wykonywania ich przez poszczególne osoby może znudzić całe towarzystwo.

Karaoke na 18 urodziny

Karaoke sprawdza się prawie zawsze. Kiedy rozluźni się atmosfera, można zaproponować gościom taką zabawę. Pewnie pośród osób na sali znajdą się takie, które chętnie wezmą w swą dłoń mikrofon i pokażą własne możliwości wokalne. Nawet jeżeli niektórzy nie będą chętni do śpiewania, prawdopodobnie z ochotą posłuchają innych.

Osiemnastkowe rysowanie

Osiemnastkowe rysowanie to nic innego, jak kalambury, czyli zgadywanie, co znajduje się na obrazku. Dla ułatwienia zadania można wymyślić kategorie, takie jak filmy, polityka czy znane osoby. Wtedy łatwiej będzie domyślić się, co przedstawia dane dzieło. Nie trzeba mieć talentu plastycznego, aby móc dołączyć do tej zabawy. Tu liczy się głównie pomysłowość, czasem wystarczy kilka kresek, aby zgadnąć, co przedstawia rysunek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *